Wiadomości

Bezpieczna droga do szkoły z "Polfinkiem" i śródmiejskimi policjantami

Data publikacji 10.09.2018

W ramach realizowanej akcji „Bezpieczna droga do szkoły z Polfinkiem” w dniach 5-7 września 2018 r. policjanci z komisariatu w Śródmieściu odwiedzili uczniów szkół, z którymi rozmawiali o bezpieczeństwie w drodze do i ze szkoły. Ta wiedza następnie została przez nich sprawdzona w praktyce na przejściach dla pieszych w rejonie szkół.

Sierż. szt. Małgorzata Tworek, st. asp. Iwona Zygmunt, sierż. szt. Alicja Dobrowolska z Ogniwa Profilaktyki Społecznej śródmiejskiego komisariatu wraz z dzielnicową mł. asp. Dominiką Kondej- Głowalą udały się do Zespołu Szkół Specjalnych nr 31 przy ulicy Fordońskiej, Szkoły Podstawowej nr 31 przy ulicy Karłowicza oraz Szkoły Podstawowej nr 15 przy ulicy Czerkaskiej w Bydgoszczy.

Tam podczas prowadzonych prelekcji z uczniami najmłodszych klas przypomniały zasady bezpiecznego przechodzenia przez przejścia dla pieszych. Policjantki prowadzące zajęcia przypomniały również dzieciom, jak ważne jest noszenie odblasków, aby zawsze być dobrze widocznym na drodze.

Po przypomnieniu zasad, uczniowie wraz z policjantkami i „Polfinem” -policyjną maskotką- udali się na najbliższe przejście dla pieszych, aby w praktyce pokazać i utrwalić przekazaną wcześniej wiedzę o bezpiecznym przechodzeniu przez „pasy”.

Funkcjonariuszki przeprowadziły 10 spotkań, w których wzięło udział ponad 230 uczniów.

Autor: st. asp. Iwona Zygmunt/ KP Bydgoszcz-Śródmieście
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony