Wiadomości

Tragiczny wypadek w gminie Barcin

Wczoraj o godzinie 15.30 na drodze Barcin – Złotowo w miejscowości Dąbrówka Barcińska doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Zginął młody mężczyzna, 29 letni mieszkaniec Wojdala gm. Pakość. Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 29 letni mężczyzna kierując seatem cordoba podczas wyprzedzania samochodu ciężarowego, źle ocenił odległość i prędkość pojazdu jadącego z przeciwka i doprowadził do czołowego zderzenia z peugeotem 207, którym kierowała kobieta. W wyniku tego zdarzenia kierująca peugeotem straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do rowu, natomiast kierujący samochodem seat cordoba uderzył w drzewo wskutek czego poniósł śmierć na miejscu.  Kobieta była trzeźwa, nie odniosła poważnych obrażeń. Policja pod nadzorem prokuratury bada wszystkie okoliczności zdarzenia.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o bezpieczną i rozważną jazdę. Bezpieczeństwo na drodze zależy od rozsądku, rozwagi, wyobraźni i naszych umiejętności. Kierowco pamiętaj masz tylko jedno życie, nie zostawiaj go na drodze i nie odbieraj go innym.

Autor: asp. szt. Edyta Gościńska
Publikacja: asp. Piotr Duziak

Powrót na górę strony