Wiadomości

„Amator” studzienek kanalizacyjnych zatrzymany przez policjantów ze Szwederowa

Data publikacji 11.09.2018

Policjanci ze Szwederowa zatrzymali mężczyznę, który ukradł żeliwny wpust studzienki kanalizacyjnej na ul. Toruńskiej w Bydgoszczy, a jego obudowę uszkodził. Mężczyzna był już wcześniej karany za podobne przestępstwa, dlatego teraz będzie odpowiadał jako recydywista.

Do sytuacji doszło w minioną niedzielę (09.09.18). Wówczas dyżurny komisariatu na Szwederowie został powiadomiony o fakcie kradzieży pokrywy studzienki kanalizacyjnej. Zgłaszający nie tylko poinformował policjantów o tym fakcie, ale również przekazał im rysopis mężczyzny, który tego dokonał.

Po przyjeździe na miejsce policjanci stwierdzili uszkodzenie obudowy wpustu, jak również brak żeliwnego wpustu studzienki w jezdni. Odpowiadającego rysopisowi podejrzewanego bydgoszczanina patrol zastał na pobliskiej posesji. Tam też policjanci zabezpieczyli skradziony przedmiot.

50-latek został zatrzymany i słyszał zarzuty dotyczące uszkodzenia mienia oraz kradzieży na łączną kwotę 1500 złotych.

Okazało się, że w przeciągu ostatnich pięciu lat odbywał on karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa, dlatego też będzie w tym przypadku odpowiadał w warunkach recydywy, co podnosi wymiar kary.

Autor: podkom. Lidia Kowalska
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony