Wiadomości

Dzielnicowy zareagował po służbie i złodziej poniósł karę

Data publikacji 19.09.2018

Dzielnicowy z komendy w Świeciu swoim postępowaniem udowodnił, że policjantem jest się 24 godziny na dobę. W czasie wolnym od służby, będąc w jednym ze sklepów w Świeciu, podjął interwencję wobec mężczyzny wybiegającego ze sklepu ze skradzionym towarem. Wspólnie z ochroniarzem zatrzymali złodzieja, który został srogo ukarany za popełnione wykroczenia.

Jednym z zadań wymienionym w Rocie policyjnej jest dbanie o ustanowiony Konstytucją porządek prawny. Dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu swoim zachowaniem udowodnił, że słowa te stanowią kwintesencję policyjnej służby. Wczoraj (18.09.18), będąc w czasie wolnym od zajęć służbowych, w jednym ze sklepów w Świeciu, wspólnie z rodziną robił zakupy. W pewnym momencie zauważył ochroniarza wybiegającego z zaplecza, gdzie znajduje się monitoring. Mężczyzna znał policjanta więc krzyknął do niego, że ze sklepu wychodzi złodziej. Funkcjonariusz bez chwili wahania wybiegł za sprawcą. Wspólnie z ochroniarzem obiegli budynek z dwóch stron i otoczyli uciekiniera. Po chwili, na wysokości dworca autobusowego, mężczyzna został zatrzymany.

Jak się okazało, 26-letni mieszkaniec Bydgoszczy "połasił" się na damskie kosmetyki. Ponadto, podczas interwencji, awanturował się i agresywnie próbował uwolnić z rąk funkcjonariusza. Po chwili dojechał wezwany na miejsce patrol. Policjanci ukarali zuchwalca mandatem. Za swoje zachowanie zapłaci aż 1000 zł.

 

Autor: mł. asp. Joanna Tarkowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony