Wiadomości

Niemiłe konsekwencje zbyt szybkiej jazdy

Policyjny videorejestrator nagrał przewinienie drogowe 29-latka, który w terenie zabudowanym gnał z prędkością ponad 140 km/h przy ograniczeniu do „siedemdziesiątki”. Poza ukaraniem mandatem i punktami karnymi mężczyzna utracił również na 3 miesiące prawo jazdy.

Patrolując ulice miasta funkcjonariusze włocławskiej „drogówki” zwracają szczególną uwagę na prędkość z jaką poruszają się kierowcy w obszarze zabudowanym. Wczoraj (25.09.18) wykorzystali do swoich działań nieoznakowany radiowóz wyposażony w videorejstator, który nagrywał zachowania kierujących na drodze. Przed 9.00 mundurowi dostrzegli na ul. Toruńskiej volkswagena, który jechał z nadmierną prędkością. Auto wyprzedzało inne pojazdy i nie zwalniało nawet przed przejściami dla pieszych. Pomiar videorejestratorem wykazał, że kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 72 km/h i w terenie zabudowanym gnał z prędkością 142km/h, przy ograniczeniu do „siedemdziesiątki”.

Mundurowi przerwali tę szaleńczą, niebezpieczną jazdę i zatrzymali auto do kontroli. Nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 29-latek z województwa małopolskiego. Mężczyznę czeka teraz 3-miesięczna przerwa w kierowaniu pojazdami, bowiem mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy. Ponadto, ukarany został mandatem i punktami karnymi.

Autor: nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Publikacja: Kamila Ogonowska

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 12.21 MB)

Powrót na górę strony