Wiadomości

Sprawca rozboju w rękach rypińskich policjantów

Data publikacji 08.10.2018

Rypińscy kryminalni ustalili sprawcę rozboju, do którego doszło w Rypinie przy ul. Sportowej. Mężczyzna zaatakował idącą chodnikiem kobietę, przewrócił i zabrał torebkę. Został zatrzymany przez policjantów w Toruniu, gdy przyszedł zgłosić utratę swoich dokumentów. Kodeks karny za ten czyn przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności. Rypiński sąd, na wniosek organów ścigania, aresztował go już na 2 miesiące.

Całe zdarzenie miało miejsce 20 września. Tego dnia w godzinach popołudniowych w Rypinie przy ul. Sportowej nieznany mężczyzna uderzył, a następnie przewrócił idącą chodnikiem kobietę, po czym zabrał jej torebkę z pieniędzmi i uciekł. 

Informację o tym zdarzeniu pokrzywdzona zgłosiła następnego dnia. Od tej chwili policjanci zaczęli zbierać dowody w tej sprawie, liczyła się najdrobniejsza informacja. Policjanci przeprowadzili szereg czynności, przesłuchali świadków, zabezpieczyli ślady, przeprowadzili okazania. Mimo że sprawa była trudna, z uwagi na czas, który upłynął od zdarzenia, rypińscy kryminalni, jeszcze tego samego dnia, wytypowali sprawcę tego rozboju i wszczęli poszukiwania za 32-letnim mężczyzną  z Sierpca, bo nie przebywał on w miejscu zameldowania.

Tymczasem w miniony czwartek (4.10.18) do toruńskich policjantów zgłosił się mężczyzna, by zawiadomić o utracie swoich dokumentów. Wówczas okazało się, że jest poszukiwany 32-latek. Podejrzany został zatrzymany, po czym przekazany rypińskim funkcjonariuszom, którzy na podstawie zebranego materiału dowodowego przedstawili mu zarzut rozboju.

W minioną sobotę (6.10.18), na wniosek policjantów i prokuratora, rypiński sąd aresztował go na 2 m-ce. Za ten czyn grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo okazało się, że jednocześnie Sąd Rejonowy w Sierpcu  wydał nakaz doprowadzenia mężczyzny do zakładu karnego na rok i 4 m-cy za inne przestępstwa. 

Autor: st. asp. Dorota Rupińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony