Wiadomości

Podsumowanie działań „Trzeźwy kierujący” na kujawsko-pomorskich drogach

Data publikacji 12.10.2018

"Trzeźwy kierujący” to po raz kolejny przeprowadzona akcja na drogach województwa kujawsko-pomorskiego. Działania skierowane są przede wszystkim przeciwko tym, którzy wsiadają za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. W czasie trwania działań policjanci ujawnili 27 kierujących, którzy tego dnia nie powinni prowadzić auta.

Wczoraj (11.10.18) na drogach wszystkich powiatów naszego województwa można było spotkać większą ilość patroli. Wszystko to za sprawą cyklicznie prowadzonej akcji „Trzeźwy kierujący”, podczas której mundurowi kontrolowali trzeźwość kierujących. Prowadzone działania ukierunkowane były głównie na ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących oraz uświadamianie, jak tragiczne mogą być konsekwencje bezmyślnego zachowania zarówno dla samych kierujących, ale także innych niewinnych osób poruszających się po drodze. Funkcjonariusze zwracali również uwagę na przestrzeganie przez kierowców przepisów ruchu drogowego oraz na stan techniczny pojazdów.

W akcji wzięło łącznie udział 288 policjantów, którzy przebadali 16 831 kierujących. Pomimo cyklicznie prowadzonych działań przez kujawsko-pomorskich policjantów dalej nieodpowiedzialni kierowcy wsiadają za kierownicę po alkoholu. Policjanci zatrzymali wczoraj 27 takich kierujących, 21 z nich już straciło prawo jazdy. Ponadto, funkcjonariusze podczas akcji zatrzymali 51 dowodów rejestracyjnych.

Kolejny raz apelujemy o rozsądek! Każda osoba, która decyduje się na jazdę pod wpływem alkoholu stwarza zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla innych uczestników ruchu.

 

"Trzeźwy kierujący" na drogach powiatu golubsko-dobrzyńskiego

"Trzeźwy kierujący" na drogach powiatu toruńskiego

"Trzeźwy kierujący" na drogach powiatu grudziądzkiego

"Trzeźwy kierujący" na drogach powiatu świeckiego

"Trzeźwy kierujący" na drogach powiatu aleksandrowskiego

"Trzeźwy kierujący" na drogach powiatu tucholskiego

"Trzeźwy kierujący" na drogach powiatu nakielskiego

"Trzeźwy kierujący" na drogach powiatu bydgoskiego

"Trzeźwy kierujący" na drogach powiatu mogileńskiego

Autor: kom. Joanna Jakubas
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony