Wiadomości

Postępowanie przy interwencjach dotyczących zwierząt. Policjanci uczestniczyli w szkoleniu

Data publikacji 11.10.2018

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy wczoraj i dzisiaj (10-11.10.18) brali udział w szkoleniu dotyczącym sposobu postępowania przy interwencjach dotyczących zwierząt.

Szkolenie odbyło się w ramach współpracy dyrektor schroniska dla psów w Bydgoszczy Pani Izabelii Szolgini z bydgoską policją.

W przedmiotowym szkoleniu udział wzięli również przedstawiciele organizacji zajmujących się ochroną zwierząt: Pan Paweł Gebert - inspektor ds. ochrony zwierząt „ANIMALS”, Pani Daria Pilewska – inspektor Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt oraz radca prawny Pani Magdalena Akalińska. 

Policjanci mogli zapoznać się z aktualnymi przepisami i sposobem postępowania podczas podejmowania interwencji dotyczących zwierząt na bazie Ustawy o ochronie zwierząt.

Funkcjonariusze w trakcie szkolenia czynnie włączyli się w dyskusję omawiając przypadki interwencji dotyczących zwierząt, z którymi mieli do czynienia podczas służby. To potwierdza, że zorganizowanie szkolenia było potrzebne i w przyszłości będzie kontynuowane.

 

Autor: podkom. Mariusz Buwaj/ Wydział Prewencji KMP w Bydgoszczy
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony