Okradli sklep z zabawkami – usłyszeli już zarzuty - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Okradli sklep z zabawkami – usłyszeli już zarzuty

Kilka godzin po kradzieży w sklepie z zabawkami policjanci z Włocławka zatrzymali dwóch mężczyzn. Obaj usłyszeli już zarzuty. Okazało się, że jeden z podejrzanych był w przeszłości karany za podobne przestępstwa, więc teraz czeka go surowsza kara.

W miniony wtorek (9.10.18), w godzinach wieczornych, policjanci otrzymali zgłoszenie, że kilka godzin wcześniej dwaj mężczyźni ukradli zabawki i odzież ze sklepu w centrum Włocławka. Policyjni wywiadowcy od razu ustalili, jak wyglądali sprawcy i rozpoczęli ich poszukiwania. Na jednej z ulic dostrzegli mężczyzn, których wygląd odpowiadał rysopisom złodziei. Okazali się nimi dwaj 21-letni mieszkańcy Włocławka. Obaj zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

Następnego dnia, po zebraniu przez śledczych materiału dowodowego, zatrzymani usłyszeli zarzut kradzieży. Za przestępstwo to grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, ale jeden z mężczyzn musi liczyć się z surowszymi konsekwencjami. Policjanci ustalili bowiem, że w przeszłości był on karany za podobne przestępstwa, więc teraz grozi mu nawet do 7 i pół roku więzienia.  

Autor: nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Publikacja: Kamila Ogonowska