Złodziej – włamywacz w rękach policjantów - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Złodziej – włamywacz w rękach policjantów

Policjanci z posterunku w Łasinie zatrzymali 40–letniego mężczyznę, który włamał się do domu katechetycznego i notorycznie okradał miejscowy punkt skupu złomu. Podejrzany usłyszał już zarzuty, większość skradzionych rzeczy policjanci odzyskali. Złodziej może trafić do więzienia nawet na 10 lat.

Policjanci z Łasina, pow. grudziądzki, we wtorek (9.10.18) przyjęli zawiadomienie o kradzieży z włamaniem do punktu skupu złomu. Sprawca wybił szybę w małym oknie i dostał się do wnętrza budynku skąd ukradł około 100 kg miedzi. Złodziej nie przypuszczał jednak, że wewnątrz budynku są kamery, które zarejestrowały zdarzenie. Funkcjonariusze wiedzieli już jak wygląda sprawca. Jeszcze tego samego dnia policjanci patrolujący teren miasta zauważyli osobę podejrzaną o dokonanie przestępstwa. Stróże prawa zatrzymali 40–latka i przewieźli do jednostki w Grudziądzu, gdzie spędził noc w policyjnym areszcie.

Policjanci z Łasina, posługując się zgromadzonym wcześniej materiałem dowodowym, m.in. nagraniami z monitoringów do innych spraw, „powiązali” kilka z nich z zatrzymanym mężczyzną. We wrześniu, w odstępie kilku dni, zatrzymany trzykrotnie ukradł aluminium z tego samego punktu skupu złomu, ciągle będąc nagrywanym przez kamery.

W sierpniu mężczyzna włamał się do będącego w remoncie domu katechetycznego w Łasinie, tam nie było wtedy monitoringu, jednak sprawca pozostawiał inne ślady, na podstawie których został zidentyfikowany. Złodziej ukradł stamtąd różnego rodzaju elektronarzędzia wartości około 1500 zł, które policjanci odzyskali podobnie jak część metali kolorowych.

40-latek następnego dnia (10.10.18) usłyszał zarzuty kradzieży oraz włamania do wskazanych miejsc. Podejrzany przyznał się do popełnienia przestępstw.
Mężczyzna może trafić do więzienia na kilka lat, kradzież zagrożona jest karą pozbawienia wolności do lat 5, za przestępstwo kradzieży z włamaniem „za kratami” można spędzić nawet 10.

Autor: asp. szt. Jacek Jeleniewski
Publikacja: Kamila Ogonowska