Wiadomości

Zrobili "skok" na akumulatory, wpadli w ręce policjantów

Data publikacji 12.10.2018

Pakoscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy ukradli samochodowe akumulatory. Obaj odpowiedzą za kradzież. Jeden z nich także za posiadanie narkotyków.

We wrześniu pakoska policja, pow. inowrocławski, została powiadomiona o kradzieży, do której doszło na terenie jednej z firm. Łupem nieznanego wtedy sprawcy padły cztery akumulatory i pokrywa skrzyni akumulatorowej od samochodów ciężarowych. Straty oszacowano na ponad 4 tys. zł.

Ustalenia i działania w tej sprawie zaprowadziły kryminalnych na teren powiatu żnińskiego. Stamtąd bowiem pochodziły wytypowane przez policjantów osoby, które mogły mieć związek z przestępstwem. Mając dostateczne informacje, policjanci z komisariatu w Pakości przygotowali zasadzkę.

Dwa dni temu (10.10.18) pod Żninem zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 29 i 35 lat, podróżujących volkswagenem passatem. W wyniku przeszukania pojazdu policjanci ujawnili ponad 18 g substancji, która po badaniu testerem okazała się amfetaminą. Odzyskana została skradziona w Pakości pokrywa skrzyni akumulatorowej.
Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Wczoraj (11.10.18) usłyszeli zarzuty kradzieży. Młodszy z nich odpowie również za posiadanie narkotyków. Za kradzież kodeks karny przewiduje 5 lat więzienia, a za posiadanie środków odurzających 3.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony