Wiadomości

Pirat drogowy z Mokrego w rękach grudziądzkich policjantów

Kilkanaście zgłoszeń dotyczących pirata drogowego z podgrudziądzkiej wsi Mokre nanieśli mieszkańcy na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Młody mężczyzna nie dość, że nie posiadał prawa jazdy jeździł bardzo brawurowo i niebezpiecznie. Policjanci wyeliminowali go z ruchu. Stróże prawa chcą, by sprawcę „rozliczył” sąd, dlatego tam trafią materiały sprawy.

Grudziądzcy policjanci otrzymali kilkanaście informacji za pośrednictwem KMZB, które dotyczyły pirata drogowego z podgrudziądzkiej miejscowości Mokre. KMBZ umożliwia nie tylko naniesienie zgłoszenia o niepokojącym zdarzeniach, ale także sprecyzowanie przekazywanych wiadomości. Mundurowi, dzięki temu, wiedzieli gdzie i jakim pojazdem jeździ pirat. Każde z otrzymanych zgłoszeń weryfikowali. Nie zawsze jednak patrol policji pojawił się w tym samym miejscu i czasie co sprawca wykroczeń.

Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów na ul. Dębowej w Grudziądzu. 18–latek kierował tym razem motocyklem, wcześniejsze zgłoszenia dotyczyły samochodu osobowego. Kierujący nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdu. Funkcjonariusze oczywiście nie zezwoli już na dalszą jazdę. Stróże prawa wydali dyspozycję odholowania motocykla na parking strzeżony. Koszty transportu i postoju na parkingu będzie musiał pokryć właściciel pojazdu.

W sprawie popełnionego wykroczenia - kierowania pojazdem bez wymaganych uprawnień zostanie skierowany wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Grudziądzu. Mundurowi będą wnioskować w tej sprawie o orzeczenie kary dodatkowej - zakazu prowadzenia pojazdów – wtedy, jeśli kierujący nadal będzie lekceważył prawo i jeździł bez prawa jazdy odpowie za popełnione przestępstwo. Zatrzymany jest znany grudziądzkim policjantom i to nie pierwsze jego przewinienie w ruchu drogowym.

Autor: asp. szt. Jacek Jeleniewski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony