Wiadomości

Poszukiwany "wzbogacił się" o zarzut posiadania narkotyków

Policjanci ze Świecia zatrzymali 27-latka, którego poszukiwali ponieważ, jak ustalili, miał włamać się do domku letniskowego i ukraść sprzęt RTV. Podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli przy nim amfetaminę, dlatego zatrzymany „wzbogacił się” o zarzut z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Policjanci z Posterunku Policji w Osiu, patrolując miejscowość Błądzim, pow. świecki, zauważyli zaparkowany w rejonie sklepu samochód. Chwilę wcześniej ustalili, że kierujący jest osobą poszukiwaną i może posiadać przy sobie narkotyki. Natychmiast przystąpili do kontroli. Nie mylili się. W samochodzie znajdował się poszukiwany przez policję 27-letni mieszkaniec powiatu tucholskiego.

Ponadto, w trakcie przeszukania, policjanci znaleźli przy nim trzy woreczki z białym proszkiem. Policyjne testy wykazały, że jest to amfetamina. Mężczyzna został zatrzymany, a na jego rękach zatrzasnęły się kajdanki.

27-latek trafił do policyjnego aresztu, a następnie usłyszał zarzuty. Odpowie za kradzież z włamaniem do domku letniskowego, której dokonał w lutym, za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności oraz za posiadanie substancji psychotropowej.

Autor: mł. asp. Joanna Tarkowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony