Zbyt mocno nacisnęli na gaz - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Zbyt mocno nacisnęli na gaz

Data publikacji 16.10.2018

Policjanci ruchu drogowego z Włocławka namierzyli jednego dnia trzech kierujących, którzy znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Wszyscy, zgodnie z obowiązującymi przepisami, stracili na trzy miesiące prawa jazdy.

Wykorzystując nieoznakowany radiowóz z videorejestratorem włocławscy policjanci patrolowali w piątek (12.10.18) ulicę Toruńską. Działania skierowane były wobec kierujących, którzy w terenie zabudowanym przekraczają dozwoloną prędkość. W trzech przypadkach kierowcy jechali o wiele za szybko, lekceważąc jednocześnie ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Jednym z takich kierowców był 36-latek, który jadąc dostawczym fordem przekroczył  prędkość o prawie 55 km/h. Kilkanaście minut później policjanci skontrolowali prędkość osobowej alfy. Okazało się, że 24-letni kierowca również zbyt mocno rozpędził swoje auto. W jego przypadku pomiar wykazał, że jechał o 64 km/h więcej niż zezwalały przepisy. Niechlubnym rekordzistą był jednak tego dnia 40-latek, który prowadząc dostawczego busa przekroczył dozwoloną prędkość o 73 km/h i gnał mając na liczniku 123 km/h.

W każdym z tych przypadków nieodpowiedzialni kierujący zostali ukarani mandatami karnymi. Ponadto, za przekroczenie o ponad 50 km/h dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym mundurowi zatrzymali im na 3 miesiące prawa jazdy.