Wiadomości

Działania "Truck & Bus" na kujawsko-pomorskich drogach

Data publikacji 16.10.2018

Kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzili działania Truck & Bus. W akcji wzięło udział 278 policjantów ruchu drogowego, którzy skontrolowali ponad 2 tys. pojazdów. Głównym celem takich działań jest wyeliminowanie nieprawidłowości w przewozie osób i towarów.

Wczoraj (15.10.18), od wczesnych godzin rannych, kujawsko-pomorscy policjanci ruchu drogowego włączyli się w ogólnopolskie działania pod kryptonimem "TRUCK & BUS". Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracali na kierowców samochodów ciężarowych, autobusów oraz busów.

W czasie prowadzonych działań kontrole drogowe obejmowały głównie aspekty bezpośrednio związane z bezpieczeństwem tych przewozów – w szczególności: stan techniczny pojazdów, trzeźwość i czas pracy kierowców, a także uprawnienia do kierowania oraz przestrzeganie przez nich przepisów drogowych.

W akcji wzięło udział 278 policjantów ruchu drogowego oraz 2 funkcjonariuszy Żandarmerii Wojskowej, którzy łącznie skontrolowali 2 073 pojazdy, w tym 898 samochodów ciężarowych i 15 autobusów. Pośród nich w 244 przypadkach stan techniczny nie był zgodny z wymogami technicznymi, natomiast 8 w ogóle nie zostało dopuszczonych do dalszej jazdy.

Policjanci ujawnili 217 wykroczeń przekroczenia prędkości przez kierujących, z czego 92 były popełnione przez kierujących pojazdami ciężarowymi, a 2 przez kierujących autobusem. Stwierdzili także 39 naruszeń nieprawidłowego zabezpieczenia ładunku.

Mundurowi nałożyli na kierujących 78 mandatów karnych oraz zatrzymali 98 dowodów rejestracyjnych i 4 prawa jazdy. Policjanci ujawnili także 4 kierujących pod wpływem alkoholu.

Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz wyeliminowanie z ruchu kierujących, których zachowanie stwarza zagrożenie dla życia, a także zdrowia innych uczestników ruchu drogowego.    

 

"Truck & Bus" w powiecie aleksandrowskim

"Truck & Bus" w powiecie świeckim

"Truck & Bus" w powiecie mogileńskim

"Truck & Bus" w powiecie

Autor: asp. Remigiusz Rakowski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony