Wiadomości

Podsumowanie działań „Bezpieczna droga A1”

Data publikacji 18.10.2018

Policjanci ruchu drogowego na terenie czterech powiatów: bydgoskiego, toruńskiego, grudziądzkiego i świeckiego prowadzili wczoraj działania „Bezpieczna droga A1”. Celem akcji było zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym na całej długości nadzorowanej autostrady, a także ograniczenie zdarzeń drogowych, zwłaszcza tych ze skutkiem śmiertelnym.

Zarówno oznakowane, jak i nieoznakowane radiowozy wyposażone w wideorejestratory pojawiły się wczoraj (17.10.18) na autostradzie A1 przebiegającej przez nasz region. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo podróżujących tą trasą.

Celem akcji  „Bezpieczna droga A1”, którą mundurowi prowadzili w godz. od 12.00 do 20.00 było zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym na całej długości nadzorowanej autostrady, ograniczenie zdarzeń drogowych, zwłaszcza tych ze skutkiem śmiertelnym oraz ujawnianie przestępstw i wykroczeń w ruchu drogowym, w szczególności przekroczeń dozwolonej prędkości.

W działaniach wzięło udział łącznie 14 policjantów ruchu drogowego, którzy na autostradzie A1 skontrolowali 66 pojazdów i ujawnili 58 przekroczeń prędkości. W trakcie działań na danym odcinku drogi było bezpiecznie - nie doszło do żadnego zdarzenia drogowego.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o rozwagę i zachowanie zdrowego rozsądku w trakcie kierowania pojazdami, zwłaszcza na drogach, gdzie rozwijane są duże prędkości. Tego typu działania będą przeprowadzane cyklicznie, również na innych drogach naszego województwa.

Autor: asp. Remigiusz Rakowski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony