Wiadomości

Nastoletni włamywacz usłyszał kilka zarzutów

Data publikacji 19.10.2018

Dzięki determinacji i działaniom policjantów z komisariatu w Nowem, jeden z mieszkańców powiatu świeckiego, który ma na swoim koncie liczne kradzieże i włamania, usłyszał już zarzuty. Pomimo młodego wieku grozi mu teraz nawet do 10 lat więzienia.

Policjanci z Komisariatu Policji w Nowem, pow. świecki, od kilku tygodni wyjaśniali sprawę licznych włamań, kradzieży oraz uszkodzenia mienia. Funkcjonariusze ustalali, a następnie przyjmowali kolejne zgłoszenia. Najczęściej do przestępstw dochodziło na terenie gminy Nowe.

Sprawca, włamując się do garaży, domku letniskowego oraz na posesje kradł wszystko co tylko "nawinęło mu się w ręce", czyli co właściciele w nich pozostawili. Wśród łupów znalazły się m.in. trzy rowery, kask, pieniądze, telefon komórkowy, alkohole, radiomagnetofon i odkurzacz samochodowy, nawigacja, opalarka, nitownica, szlifierki, wkrętarki oraz różnorodne narzędzia. Skradzione mienie zostało wycenione w sumie na kwotę ponad 10 500 złotych. Sprawca usiłował również włamać się do samochodu oraz uszkodził dwie opony w opryskiwaczu rolniczym powodując straty w wysokości blisko 3 500 zł.

Wtedy nie było wiadomo, że może chodzić o tego samego sprawcę. W wyniku prowadzonych działań kryminalni wytypowali jednego z mieszkańców powiatu, a po sprawdzeniu okazało się, że "trafili w dziesiątkę".

W minioną środę (17.10.18) kryminalni zatrzymali znanego im już wcześniej 17-latka. 

Następnego dnia (18.10.18) usłyszał łącznie kilka zarzutów. Odpowie za liczne włamania, kradzieże i uszkodzenie mienia. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

Policjanci odzyskali dwa rowery, kask oraz elektronarzędzia o wartości blisko 5 000 zł.

Autor: mł. asp. Joanna Tarkowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony