WIADOMOŚCI

Podsumowanie policyjnej akcji ,,Prędkość” na terenie województwa

Data publikacji 22.10.2018

Kujawsko-pomorscy policjanci w sobotę przeprowadzili na terenie województwa działania „Prędkość”. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na wszelkie przypadki przekraczania dozwolonej prędkości, przede wszystkim w terenie zabudowanym.

Głównym celem przeprowadzonych w sobotę (20.10.18) działań pod kryptonimem „Prędkość” było zapobieganie ewentualnym wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. Akcja ta miała także za zadanie wyrobienie wśród ujawnionych sprawców wykroczeń przeświadczenia, że jazda z nadmierną prędkością jest niebezpieczna nie tylko dla nich samych, ale również dla innych uczestników ruchu.

Oprócz kontroli prędkości, podczas działań policjanci zwracali szczególną uwagę na:

• stan trzeźwości kierujących,

• stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci,

• stan techniczny pojazdów,

• przestrzeganie przez kierujących innych przepisów ruchu drogowego.

Akcja „Prędkość” to jedno z cyklicznie prowadzonych działań, których celem jest walka z piratami drogowymi. Działania trwały od 6.00 do 22.00. Kontrole prędkości prowadzone były z wykorzystaniem wideorejestratorów i ręcznych mierników prędkości, a lokalizacja punktów pomiaru prędkości często się zmieniała.

W działaniach wzięło udział 288 policjantów, którzy skontrolowali 1 646 pojazdów oraz ujawnili 671 przypadków przekroczeń prędkości. Policjanci zatrzymali także 3 prawa jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym oraz ujawnili jedną osobę poszukiwaną.

Kujawsko-pomorscy policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze. Kierowcy "noga z gazu", dostosujmy prędkość do warunków panujących na jezdni oraz zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami. Uważajmy również na pieszych!

 

Akcja „Prędkość” na terenie powiatu nakielskiego

Akcja „Prędkość” na terenie powiatu