Wiadomości

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie powiatu nakielskiego

Od września 2016 roku działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Od tego czasu na terenie powiatu nakielskiego naniesiono na mapę 2159 zgłoszeń, z czego około 39% zostało potwierdzonych. Policjanci zachęcają do korzystania z tego narzędzia.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest narzędziem, które pozwala na czytelne zidentyfikowanie, a także przedstawienie skali i rodzaju zagrożenia występującego na danym terenie. Narzędzie to ma służyć przede wszystkim społeczności lokalnej i za jego pośrednictwem można informować policję o różnych niepokojących zjawiskach.
Na terenie powiatu nakielskiego mapa działa od początku września 2016 roku. W tym czasie mieszkańcy powiatu wprowadzili na nią 2 159 zgłoszeń. Policjanci, po weryfikacji, potwierdzili 841 zgłoszeń, co stanowi prawie 39% wszystkich zaznaczonych zagrożeń. Mieszkańcy powiatu nakielskiego najczęściej informują o przekraczaniu dozwolonej prędkości, spożywaniu alkoholu w miejscu niedozwolonym oraz nieprawidłowym parkowaniu.

Wszystkie zgłoszenia są na bieżąco weryfikowane przez policjantów. W ostatnich dniach policjanci z nakielskiego referatu ruchu drogowego weryfikowali wprowadzone na mapę zgłoszenia dotyczące przekraczania dozwolonej prędkości.  

Policjanci powiatu nakielskiego zachęcają do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i przypominają, że w przypadku potrzeby podjęcia przez policjantów natychmiastowych, interwencyjnych działań w dalszym ciągu należy korzystać z dostępnych numerów alarmowych.

 

Autor: mł. asp. Justyna Andrzejewska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony