Wiadomości

Policjanci z Kcyni wyjaśniają okoliczności śmierci 36-latka

Dzisiaj (16.11) około godziny 8:50 w Kcyni na ul. Rynek doszło do nieszczęśliwego wypadku. Na mężczyzn wykonujących pracę na terenie jednej z firm przewróciła się ściana budynku gospodarczego. Śmierć na miejscu poniósł 36- letni mieszkaniec gminy Kcynia.

W piątek przed godziną 9:00 nakielski dyżurny przyjął zgłoszenie o nieszczęśliwym wypadku do jakiego doszło  w Kcyni przy ul. Rynek. Na miejsce zostały skierowane wszystkie służby ratunkowe. 

Pracujący na miejscu zdarzenia mundurowi pod nadzorem prokuratora prowadzili oględziny i przesłuchiwali świadków. Z ich wstępnych ustaleń wynika, że czterech mężczyzn wykonywało prace związane z demontażem chłodni. Podczas tych prac ściana mieszczącego się  w pobliżu  budynku gospodarczego przewróciła się na pracowników. 

Jeden z mężczyzn w wieku  36 lat został przysypany elementami ściany i zginął na miejscu. Poszkodowanym w tym zdarzeniu jest także  drugi pracownik w wieku 57 lat, który  przebywa w szpitalu z obrażeniami ciała nie zagrażającymi jego życiu.
O powyższym zdarzeniu poinformowano Państwową Inspekcje Pracy oraz nadzór budowlany.

Przyczyny i okoliczności tego tragicznego wypadku pod nadzorem prokuratury, wyjaśniają kcyńscy funkcjonariusze.

asp.szt.. Damian Moczadło

Autor: asp. szt.. Damian Moczadło
Publikacja: podinsp. Monika Chlebicz

Powrót na górę strony