Wiadomości

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – mieszkańcy zgłaszają policjanci interweniują

Data publikacji 16.11.2018

Dzisiaj (16.11) policjanci z Grudziądza mierzyli prędkość w miejscowości Sosnówka, w gminie Grudziądz. Mundurowi pojawili się w tym miejscu po otrzymaniu zgłoszenia z KMZB dotyczącego przekraczania prędkości. Funkcjonariusze ujawnili cztery przypadki, gdy kierowcy jechali zbyt szybko, jednemu z kierowców mundurowi odebrali prawo jazdy.

Policjanci z Grudziądza otrzymali kilka zgłoszeń za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeńśtwa dotyczących przekraczania prędkości w miejscowości Sosnówka.

Funkcjonariusze potwierdzili te informacje i pojawiali w wskazanym miejscu, żeby wymóc na kierowcach jazdę zgodną z przepisami. Na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa pojawiały się jednak kolejne zgłoszenia, że kierowcy nadal jeżdżą zbyt szybko. Ostatnie zgłoszenie na mapę naniesiono wczoraj.

Dzisiaj (16.11) w godzinach porannych w wskazanym miejscu pojawił się patrol z „drogówki” z radarem. Policjanci ujawnili cztery przypadki, gdy kierowcy jechali zbyt szybko, wszyscy zostali ukarani mandatami. Jeden z kierujących dopuścił się znacznego przekroczenia prędkości. 55 letni kierowca skody pędził w obszarze zabudowanym z prędkością 109 km/h. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Teraz przez trzy miesiące nie będzie mógł siadać za kierownicą.

Policjanci zapowiadają, że będą cyklicznie pojawiać się w Sosnówce dopóty, dopóki kierowcy będą w tym miejscu jeździć zbyt szybko.

 

Autor: asp. szt. Jacek Jeleniewski
Publikacja: podinsp. Monika Chlebicz

Powrót na górę strony