Wiadomości

Zaatakował z powodu koszulki

Data publikacji 19.11.2018

Policjanci zatrzymali 18-latka, który zaatakował na ulicy 16-latka tylko dlatego, że nie spodobała mu się jego koszulka. Napastnik najpierw pobił chłopaka, a następnie zabrał mu koszulkę z nazwą klubu piłkarskiego. Za rozbój grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd już zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek (15.11.18), a informację o nim policjanci otrzymali dzień później. Ze zgłoszenia wynikało, że na jednej z włocławskich ulic 16-latek został zaczepiony przez nieco starszego, znanego mu z widzenia chłopaka. Napastnik zażądał od pokrzywdzonego, aby ten zdjął i oddał mu koszulkę, na której znajdował się emblemat jednego z klubów piłkarskich. Gdy 16-latek odmówił sprawca zaczął go bić. Pokrzywdzony, chcąc uniknąć dalszej agresji napastnika, ostatecznie dał mu  koszulkę.

Policjanci szybko ustalili, że przestępstwa tego dopuścił się 18-letni włocławianin i udali się do miejsca jego zamieszkania. Tam znaleźli koszulkę, którą dzień wcześniej zabrał nastolatkowi.

W sobotę mundurowi doprowadzili zatrzymanego do prokuratury i sądu wnioskując jednocześnie o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztu. Po analizie materiałów sąd zadecydował, że najbliższy miesiąc 18-latek spędzi za kratami. Za rozbój, jakiego się dopuścił, grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.
 

Autor: nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony