Wiadomości

46-latka zgubił zapach tytoniu

Data publikacji 20.11.2018

Policjanci z Szubina, pow. nakielski, zatrzymali 46-latka, który w części ładunkowej peugeot skrzętnie schował 27 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Podejrzany swoim działaniem uszczuplił Skarb Państwa na ponad 21 tysięcy złotych. Sprawa niebawem zostanie przekazana funkcjonariuszom KAS.

Szubińscy kryminalni ustalili, że w przemieszczającym się po terenie miasta dostawczym peugeot ma być przewożony tytoń bez polskich znaków akcyzy. Ustalone auto, które prowadził 46-letni mieszkaniec Bydgoszczy, zostało zatrzymane do kontroli na jednej z szubińskich ulic.

Aby zweryfikować swoje informacje funkcjonariusze nakazali kierowcy otworzyć część ładunkową auta. Jednak tył pojazdu był całkowicie pusty. Mundurowi nie dali się zwieść, ponieważ charakterystyczny zapach tytoniu wypełniał praktycznie całą „pakę”. Kryminalni zaczęli dokładnie sprawdzać każdy element znajdujący się w przestrzeni ładunkowej.  

Szybko okazało się, że była to bardzo dobra decyzja. Po dokładnym przeszukaniu auta, w schowkach, funkcjonariusze znaleźli 54 worki z tytoniem bez polskich znaków akcyzy. Łącznie zabezpieczono 27 kg nielegalnego „towaru”.

Podejrzany swoim działaniem uszczuplił Skarb Państwa na ponad 21 tysięcy złotych. 46-letni mieszkaniec Bydgoszczy jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty z kodeksu karnego skarbowego.

Policjanci niebawem przekażą materiały zgromadzone w sprawie wraz z zabezpieczonym tytoniem funkcjonariuszom Krajowej Administracji Skarbowej. To oni zdecydują o karze dla podejrzanego.

Autor: mł. asp. Justyna Andrzejewska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony