Wiadomości

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w kontakcie mieszkańców z policją

Data publikacji 22.11.2018

Niewątpliwą zaletą tego internetowego narzędzia jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest możliwość przekazania policji niepokojących informacji bez konieczności wychodzenia z domu. W powiecie grudziądzkim taki rodzaj kontaktu mieszkańców z policją cieszy się dużym zainteresowaniem. Od początku funkcjonowania KMZB, a było to we wrześniu 2016 r. policjanci z Grudziądza przyjęli ponad 1900 różnego rodzaju zgłoszeń. Mieszkańcy zgłaszają, a policjanci sprawdzają informację i interweniują.

Program Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców powiatu grudziądzkiego. To internetowe narzędzie z pewnością przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa. Od początku funkcjonowania KMZB, tj. od września 2016 r. policjanci z Grudziądza przyjęli ponad 1900 różnego rodzaju  informacji. Mundurowi weryfikują każde ze zgłoszeń w możliwie najkrótszym czasie. W przypadku potwierdzenia przekazanych informacji funkcjonariusze podejmują interwencje. Praca mundurowych, w niektórych przypadkach, szybko doprowadza do wyeliminowania zagrożenia, w innych policjanci pojawiają się w wskazanych miejscach i interweniują cyklicznie tak długo, aż problem przestanie istnieć.

W roku 2018 w powiecie grudziądzkim najwięcej zgłoszeń za pomocą KMZB dotyczyło: spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych – 268, przekraczania dozwolonej prędkości – 138 oraz nieprawidłowego parkowania pojazdów – 106.  

Przypomnijmy, że w katalogu mapy mamy do wyboru 22 kategorie zgłoszeń. Informację możemy uzupełnić opisem lub dołączyć zdjęcie.

Policjanci z Grudziądza zachęcają do korzystania z KMZB. Narzędzie to nie służy jednak do przekazywania pilnych informacji wymagających natychmiastowej interwencji. W takim przypadku należy zawsze korzystać z numeru alarmowego 112.

Autor: asp. szt. Jacek Jeleniewski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony