Wiadomości

Wandal usłyszał zarzuty po publikacji monitoringu

Dzięki sygnałom od świadków policjanci poznali personalia mężczyzny, który zniszczył bankomat. Już w kilka godzin po publikacji wizerunku wandala do policjantów dotarły informacje wskazujące na konkretną osobę. Mężczyzna nie został zatrzymany, bo sam zgłosił się do komisariatu. Już usłyszał zarzuty zniszczenia mienia. Grozi mu do 5 lat więzienia.

We wtorek (20.11.18) na stronach internetowych toruńskiej policji opublikowane zostały zdjęcia z wizerunkiem mężczyzny, który uszkodził bankomat. Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło 6 września tego roku przy ul. Lelewela. Nieznany sprawca uszkodził półkę bankomatu. Straty wyniosły kilkaset złotych.

Policjanci apelowali o pomoc w identyfikacji mężczyzny. Już w kilka godzin po publikacji do funkcjonariuszy spłynęły pierwsze informacje wskazujące na konkretną osobę. Kryminalni zweryfikowali te sygnały i potwierdzili dokładne dane personalne sprawcy. 21-letni mieszkaniec Torunia dzisiaj (22.11.18) sam zgłosił się do komisariatu. Nie potrafił logicznie wyjaśnić swojego zachowania. Mężczyzna już usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Za to przestępstwo grozi do 5 lat więzienia.

Autor: mł. asp. Wojciech Chrostowski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony