Wiadomości

Nietrzeźwy kierowca na widok policjantów „wskoczył” pasażerowi na kolana

Data publikacji 26.11.2018

Do dwóch lat pozbawienia wolności grozi 62-letniemu kierowcy renault, który został zatrzymany przez brodnickich policjantów po tym, jak kierował samochodem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna na widok patrolu policjantów, „wskoczył” pasażerowi na kolana. Kierowca miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie.

W miniony weekend, do patrolujących teren brodnickiego osiedla policjantów, podszedł mężczyzna i poinformował ich, że ulicą  Matejki jeździ renault, którego kierowca prawdopodobnie jest pijany. Policjanci po kilku minutach zauważyli na wskazanej ulicy opisany pojazd i dali kierowcy sygnały do zatrzymania pojazdu.

Funkcjonariusze zatrzymali się tuż przy renault i widzieli jak spanikowany kierowca odpina pasy bezpieczeństwa i przesiada się na siedzenie obok, na którym siedział pasażer. Policjanci poprosili wszystkich  podróżujących autem aby opuścili pojazd. 62-letni kierowca, który na widok policjantów „wskoczył” na kolana pasażera miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i przetransportowany do brodnickiej komendy.

Samochód z uwagi na to, że pasażerowie również byli pod wpływem alkoholu, został odholowany na parking strzeżony. Funkcjonariusze zatrzymali brodniczaninowi uprawnienia do kierowania pojazdami. Za popełnione przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Autor: asp. sztab. Agnieszka Łukaszewska KPP Brodnica
Publikacja: kom. Przemysław Słomski

Powrót na górę strony