Wiadomości

Policjanci z Nakła i Mroczy wzięli udział w akcji "Solidarni z klęską”

Data publikacji 27.11.2018

Nakielscy i mroteccy mundurowi, na zaproszenie Nadleśniczego Nadleśnictwa Runowo, włączyli się w akcję „Solidarni z klęską”, podczas której wspólnie z leśnikami oraz przedstawicielami innych służb mundurowych sadzili drzewa na terenach zniszczonych podczas ubiegłorocznej nawałnicy.

Latem ubiegłego roku przez powiat nakielski oraz sąsiednie powiaty przeszła najsilniejsza od ponad 100 lat nawałnica. Pomimo upływu czasu skutki tego huraganu w wielu miejscach są widoczne do dzisiaj. Leśnicy nie ustają w staraniach, aby uprzątnąć tereny leśne oraz przywrócić roślinność, która podczas nawałnicy została zniszczona.

Przy odbudowie lasów liczy się każda para rąk, dlatego w miniony piątek (23.11.18) Nadleśnictwo Runowo zorganizowało akcję „Solidarni z klęską”, podczas której zaproszeni goście sadzili las. Do udziału w przedsięwzięciu zaproszeni zostali także policjanci z Nakła oraz Mroczy.

Jest nadzieja, że akcja, w której udział wzięli policjanci wspólnie z przedstawicielami innych służb mundurowych przyczyni się do tego, że za kilka lat na wszystkich zniszczonych powierzchniach będzie rósł młody, różnorodny las.

Autor: mł. asp. Justyna Andrzejewska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony