Wiadomości

Zareagowali i dzięki nim pijany kierowca trafił do policyjnej celi

Data publikacji 28.11.2018

2,5 promila alkoholu w organizmie miał kierowca vw tourana, który w tym stanie jechał ul. Wojska Polskiego w Świeciu. Sposób jazdy 62-latka ewidentnie wskazywał, że może być pod wpływem alkoholu. Zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy było możliwe dzięki obywatelskiej postawie innych użytkowników dróg, którzy powiadomili policję o swoich podejrzeniach. Mężczyzna może trafić do więzienia nawet na 5 lat, bo miał również zakaz prowadzenia pojazdów.

Wczoraj (27.11.18) dyżurny komendy policji w Świeciu otrzymał zgłoszenie, że na ulicy Wojska Polskiego w Świeciu obywatele ujęli nietrzeźwego kierowcę. Na miejsce zostali skierowani policjanci ruchu drogowego. Jak opisali świadkowie kierowca jechał „wężykiem” i najeżdżał na krawężniki. Uszkodził w ten sposób koło samochodu i zatrzymał pojazd na ulicy. W tym czasie świadkowie dobiegli do niego i zadbali, aby kierowca nie pojechał dalej.

Kiedy mundurowi byli na miejscu zgłaszający wskazali mężczyznę, który kierował vw i przekazali swoje spostrzeżenia. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 62-letniego mieszkańca powiatu raciborskiego. Przypuszczenia świadków potwierdziły się. Mężczyzna miał 2,5 promila alkoholu w organizmie, trafił do policyjnego aresztu. Po sprawdzeniu jego danych w policyjnym systemie okazało się, że w ogóle nie powinien siadać "za kółko", ponieważ ma aktywny zakaz kierowania pojazdami.

Dzisiaj (28.11.18) usłyszał zarzut. Za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz pomimo wydanego zakazu kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że każdy pijany kierujący to potencjalny sprawca wypadku drogowego. Dzięki odpowiedzialnej i przytomnej reakcji świadków możliwe było natychmiastowe wyeliminowanie z ruchu takiej osoby.

Autor: mł. asp. Joanna Tarkowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony