Wiadomości

Obywatelskie ujęcie kompletnie pijanego kierowcy

Data publikacji 29.11.2018

Właściwa reakcja świadków pozwoliła policjantom zatrzymać 27-latka, który prowadził auto mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Widząc niebezpieczne manewry na drodze, świadkowie zaalarmowali mundurowych, a następnie wyjęli kluczyki z opla i do czasu przyjazdu funkcjonariuszy pilnowali, aby kierowca nie uciekł.

We wtorek (27.11.18) około 15.00 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie, że kierowca opla jadącego autostradą może być nietrzeźwy. Świadków, którzy podróżowali innym autem zaniepokoił styl jazdy poprzedzającego ich samochodu. Opel jechał bowiem całą szerokością jezdni.

Reakcja podróżnych była jak najbardziej prawidłowa. O swoich spostrzeżeniach poinformowali policjantów, a sami jechali za autem. Gdy zatrzymało się na ul. Kujawskiej podbiegli do samochodu, wyjęli kluczyki ze stacyjki opla i nie pozwolili, aby kierowca się oddalił. Następnie przekazali go przybyłemu na miejsce patrolowi.

Alkomat potwierdził przypuszczenia świadków. Okazało się, że 27-latek, który siedział za kierownicą miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia (28.11.18) usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 2 lat więzienia.

Autor: sierż. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony