Wiadomości

Spotkania z seniorami w gminie Koronowo

W ramach obchodów "Międzynarodowego Dnia Seniora" w miejscowości Wiskitno gm. Koronowo oraz w Szkole Podstawowej nr 2 w Koronowie odbyły się spotkania z policjantami poświęcone osobom starszym.

Koronowscy policjanci, asp. szt. Mariusz Choła wspólnie z mł. asp. Tomaszem Latos przy współpracy Klubu Wolontariuszy SP 2 – POMAGAM, uczniów klasy IV A Szkoły Podstawowej nr 2 w Koronowie oraz opiekunów Pani Hanny Borowiec, Joanny Superson, Teresy Całka, zaprezentowali zaproszonym gościom szkoły oraz seniorom z Koła Gospodyń Wiejskich z Wiskitna sposób działania sprawców w związku z wyłudzaniem pieniędzy metodą „na wnuczka” czy „na policjanta”. By dobrze zobrazować temat zrobili to w formie przedstawienia.

Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, jak uniknąć zagrożeń związanych z takimi przestępstwami oraz jak się zachować i co zrobić, żeby być bezpiecznym. Zaprezentowany przez dzieci spektakl i przykłady policjantów, a także  nowe techniki działania sprawców pozwoliły na uświadomienie seniorów i ostrzeżenie ich przed tego typu zagrożeniami.

Funkcjonariusze przypomnieli również o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, prawidłowym poruszaniu się po drogach, miejscach wyznaczonych do przejścia na drugą stronę drogi, ale także o noszeniu elementów odblaskowych, które zdecydowanie zwiększają nasze bezpieczeństwo na drodze.

Wspólnie z Przewodniczącą Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Koronowo, Panią Ewą Szymańską ustalono terminy kolejnych spotkań: 

  • 10.12.2018r. w Mąkowarsku,
  • 14.01.2019r. w Tryszczynie,
  • 23.01.2019r. w Salnie,
  • 27.02.2019r. w Starym Dworze,
  • 18.03.2019r. w Nowym  Jasińcu,

gdzie zostaną poruszone tematy: Jak nie dać się oszukać metodą „na wnuczka”, „ na policjanta”, „Naciągacze - na minuty połączeń?”, „Jak być bezpiecznym w domu oraz w ruchu drogowym?” Jak korzystać z narzędzia,jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa?”

Wszystkie spotkania rozpoczną się o godz. 17:00. Zapraszamy!!!

 

Autor: asp. szt. Mariusz Choła/ KP Koronowo
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony