Wiadomości

W powiecie lipnowskim trwa akcja „Z nami będzie bezpieczniej”

Data publikacji 30.11.2018

Lipnowscy funkcjonariusze realizują trwający cały listopad projekt pod nazwą „Z nami będzie bezpieczniej”, obejmujący wszystkich uczniów klas pierwszych z powiatu lipnowskiego. Jego organizatorem, sprawującym jednocześnie patronat medialny, jest gazeta „Tygodnik Lipnowski”. Patronat honorowy nad akcją objął Komendant Powiatowy Policji w Lipnie.

Policjanci z lipnowskiej komendy kolejny raz chętnie uczestniczą w akcji profilaktyczno-edukacyjnej Tygodnika Lipnowskiego „Z nami będzie bezpieczniej”. Na zaproszenie redaktor p. Eweliny Fuminkowskiej w tym roku do akcji włączył się także włocławski WORD.  

Zgodnie z założeniami akcji policjanci przypominają najmłodszym uczniom podstawowe zasady poruszania się pieszych po drogach. Najmłodsi mogą sami przećwiczyć prawidłowe przekraczanie jezdni i popisać się wiedzą z zakresu ruchu drogowego. Dzieci wiedzą jak należy się zachować na drodze nawet, gdy nie ma chodnika, kolory świateł drogowych nie stanowią dla nich zagadki, w razie niebezpieczeństwa znają numery alarmowe, pod które należy zadzwonić, a prawidłowe założenie odblasku nie stwarza już problemu.

Po części edukacyjnej do każdego "pierwszaka" trafiają w tym roku odblaskowe misie, sponsorowane przez Tygodnik Lipnowski, Nowe Centrum Lipna i Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Lipnie.

W środę (28.11.18) policjanci i przedstawiciele WORD-u odwiedzili uczniów w szkole w Karnkowie, gdzie w lekcji edukacyjnej gościnnie uczestniczyły pierwszaki ze szkół w Jastrzębiu i Trzebiegoszczu, oraz w szkole w Radomicach, dokąd przybyli uczniowie z Wichowa. O konieczności noszenia odblasków przypomniał tam dzieciom również Wójt gm. Lipno p. Andrzej Szychulski.

W czwartek (29.11.2018) natomiast policjanci gościli w Krojczynie, Dyblinie, Dobrzyniu nad Wisłą i Chalinie, gdzie gościł Burmistrz Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą p. Piotr Wiśniewski.

Autor: podkom. Małgorzata Małkińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony