Wiadomości

„3 x Bezpieczeństwo” - debata społeczna z brodnickimi Seniorami

Data publikacji 30.11.2018

W Sali Wielkiej Pałacu Anny Wazówny w Brodnicy odbyła się debata społeczna poświęcona bezpieczeństwu Seniorów. Organizatorami spotkania byli Burmistrz Brodnicy oraz Komendant Powiatowy Policji w Brodnicy. Debata miała na celu poznanie oczekiwań społeczeństwa oraz wymianę informacji na temat zagrożeń.

Wczoraj (29.11.18) w Sali Wielkiej Pałacu Anny Wazówny, przy ul. Zamkowej 1 w Brodnicy, odbyła się debata społeczna zorganizowana przez Burmistrza Brodnicy i Komendanta Powiatowego Policji w Brodnicy. Spotkania tego typu mają na celu zdiagnozowanie potrzeb i oczekiwań społeczeństwa w zakresie poprawy bezpieczeństwa. Pozwalają także na wymianę informacji między policją a mieszkańcami o istniejących zagrożeniach, dzięki czemu będą mogły zostać wypracowane wspólne metody ich eliminowania.

Tematem wczorajszego spotkania było szeroko pojęte bezpieczeństwo Seniorów. Funkcjonariusze omówili zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym osób starszych, jako niechronionych uczestników ruchu drogowego, a także najczęściej popełniane przestępstwa, w których stają się ofiarami. Policjanci przedstawili też sposoby działań przestępców, informowali co zrobić, aby nie paść ich ofiarą tych osób, a także jak chronić swoje dane osobowe i bezpiecznie robić zakupy przez internet. Podczas debaty funkcjonariusze zaprezentowali również uczestnikom jak posługiwać się Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Obecny na debacie strażak zapoznał z zasadami bezpieczeństwa pożarowego, a przedstawiciel Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej omówił jak żyć zdrowo, bez nałogów.

Uczestnicy debaty zadawali prelegentom nurtujące ich pytania, wskazywali co należałoby poprawić, aby ich poczucie bezpieczeństwa zwiększyć oraz wysuwali wnioski. Wszystkie postulaty, które poruszone zostały podczas spotkania brane będą pod uwagę w codziennych działaniach funkcjonariuszy.

Autor: asp.szt. Agnieszka Łukaszewska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony