Wiadomości

Ćwiczenia ewakuacyjne w nakielskiej komendzie

Data publikacji 30.11.2018

Na terenie Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią odbyły się ćwiczenia ewakuacyjne na wypadek wybuchu pożaru w jednym z budynków jednostki. Akcję gaśniczą i ratunkową przeprowadzili nakielscy strażacy.

Wczoraj (29.11.18) o 10.00 pracownik nakielskiej komendy zauważył dym wydobywający się z jednego z pomieszczeń w budynku „B” komendy. Okazało się, że w piwnicy wybuchł pożar, którego próba ugaszenia podręcznym sprzętem gaśniczym nie powiodła się.

Pracownik od razu zaalarmował dyżurnego jednostki i rozpoczęła się ewakuacja wszystkich osób znajdujących się w budynku. Na miejsce przyjechały zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Nakła nad Notecią. Podczas pożaru, w znajdującej się na drugim piętrze budynku szatni, zostały uwięzione dwie osoby. Poszkodowani zostali wydobyci z pomieszczenia przez strażaków przy użyciu podnośnika.

Na szczęście były to tylko ćwiczenia, które miały na celu sprawdzenie przebiegu ewakuacji na wypadek pożaru w nakielskiej jednostce. Akcją kierował dowódca Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Nakle nad Notecią bryg. Sławomir Murawski. Nadzór nad policjantami sprawował Komendant Powiatowy Policji w Nakle nad Notecią, insp. Krzysztof Stefaniak. 

Autor: mł. asp. Justyna Andrzejewska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony