Wiadomości

ZOSTAŃ KIMŚ WYJĄTKOWYM podczas przysięgi wojskowej żołnierzy obrony terytorialnej w Bydgoszczy

Data publikacji 03.12.2018

Bydgoscy policjanci brali udział w uroczystej przysiędze wojskowej żołnierzy obrony terytorialnej, pełniących terytorialną służbę wojskową w 8 Kujawsko- Pomorskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej.

Wczoraj (02.12.2018) podczas uroczystości na Wyspie Młyńskiej punkt informacyjno- promocyjny wystawiła bydgoska Policja. Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy zachęcali wizytujących stoisko uczestników do wstąpienia w szeregi Policji.

Podczas spotkania na zadawane pytania związane ze wstąpieniem do służby, odpowiadali: asp. sztab. Sławomir Trepkowski z Zespołu ds. szkolenia oraz Pani Hanna Trochowska z Referatu ds. osobowych bydgoskiej komendy.

W trakcie uroczystości osoby mogły zapoznać się z wyposażeniem i sprzętem policyjnym, który jest wykorzystywany w służbie.

O pracy technika kryminalistycznego opowiedział gościom sierż. sztab. Marek Goździk, pokazując przy tym wiele ciekawych narzędzi wykorzystywanych do zbierania i zabezpieczania śladów.

W obecności sierż. sztab. Rafała Wohlfeila z Zespołu Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy osoby pełnoletnie mogły same przekonać się, jaki negatywny wpływ ma spożywanie alkoholu i zażywanie narkotyków na zdrowie i czas reakcji, podczas pokonywania przygotowanego toru przeszkód wykorzystując do tego alkogogle oraz narkogogle.

Nowo zaprzysiężonym żołnierzom OT życzymy wszystkiego najlepszego!

Autor: sierż. sztab. Rafał Wohlfeil/ Wydział Prewencji KMP w Bydgoszczy
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony