Wiadomości

Bezmyślne zachowanie 19-latka oceni sąd

Data publikacji 04.12.2018

Nakielscy kryminalni zatrzymali 19-latka, który strzałami z wiatrówki uszkodził lustro drogowe. Za swoje bezmyślne zachowanie mieszkaniec Mroczy odpowie przed sądem. Za zniszczenie mienia kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci nakielskiego wydziału kryminalnego ustalili, że 19-letni mieszkaniec Mroczy, strzelając z wiatrówki, uszkodził znajdujące się na jednym ze skrzyżowań lustro drogowe. Aby zweryfikować swoje ustalenia wczoraj (3.12.18) pojechali do mroteckiego urzędu miejskiego, gdzie potwierdzili, że faktycznie lustro zostało zbite. Wartość zniszczonego mienia urząd wycenił na kwotę 1000 złotych.

Zaraz po tych ustaleniach mundurowi skierowali swoje kroki do miejsca zamieszkania wytypowanego sprawcy. Kompletnie zaskoczony 19-latek został zatrzymany. Kryminalni zabezpieczyli wiatrówkę, która posłużyła sprawcy do popełnienia przestępstwa.

Zachowanie 19-latka było o tyle bezmyślne, że w miejscu, gdzie lustro zamontowano, widoczność jest słaba i urządzenie było bardzo pomocne kierowcom, by bezpiecznie się poruszać.

Jeszcze wczoraj (3.12.18) mieszkaniec Mroczy usłyszał zarzut zniszczenia mienia i zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Teraz zachowanie podejrzanego będzie oceniał sąd.

Autor: mł. asp. Justyna Andrzejewska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony