Wiadomości

Sprawcy rozboju w rękach tucholskich kryminalnych

Data publikacji 10.12.2018

Tucholscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój z niebezpiecznym narzędziem. Jeden z nich stał na czatach, a drugi, grożąc nożem ekspedientce, ukradł z kasy pieniądze. Obaj decyzją sądu trafili za kraty. Grozi im kara do 12 lat więzienia, ale nie krótsza nie 3.

Praca tucholskich kryminalnych doprowadziła do zatrzymania osób podejrzewanych o rozbój. Do zdarzenia doszło w ubiegły poniedziałek (3.12.18) w jednym ze sklepów na terenie Tucholi. Podczas, gdy jeden z napastników stał na czatach, drugi wszedł do środka i grożąc ekspedientce nożem ukradł z kasy pieniądze. Następnie mężczyźni uciekli z łupem.

W wyniku działań tucholscy śledczy ustalili rysopisy oraz personalia sprawców tego przestępstwa. Zatrzymani przez policjantów w ubiegły piątek (7.12.18) dwaj mężczyźni to 19 i 21-letni mieszkańcy gminy Tuchola. Sprawcy spędzili noc w policyjnym areszcie.

Następnego dnia (8.12.18), w miejscowej prokuraturze, obaj usłyszeli zarzuty rozboju z niebezpiecznym narzędziem. Na podstawie zgromadzonych do sprawy dowodów sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanych na najbliższe 3 miesiące.

Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności, jednak na czas nie krótszy od lat 3.  

Autor: mł. asp. Wojciech Galiński
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony