Wiadomości

Policjanci z Barcina szybko zatrzymali napastnika

Policjanci z Komisariatu Policji w Barcinie, pow. żniński, krótko po zdarzeniu zatrzymali sprawcę rozboju. 17-latek napadł na pokrzywdzoną w jej mieszkaniu, a następnie ukradł pieniądze. Podejrzany szybko trafił do policyjnej celi. Grozi mu teraz do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło we wtorek (1.01.19) około 17.30 w Piechcinie. Wówczas do mieszkania pokrzywdzonej przyszedł 17-latek podając się za znajomego jej syna. Napastnik użył przemocy wobec kobiety, a następnie ukradł kilkaset złotych, po czym uciekł.  

Dyżurny, po otrzymaniu informacji o tym zdarzeniu, natychmiast skierował tam funkcjonariuszy. Barcińscy mundurowi, którzy zajęli się tą sprawą, na podstawie zeznań świadków, ustalili personalia sprawcy. W toku podjętych czynności mundurowi namierzyli też miejsce jego pobytu. Niecałe dwie godziny od zdarzenia 17-letni mieszkaniec gminy Barcin został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionych pieniędzy.

Wczoraj (2.01.19) mężczyzna usłyszał zarzut. Dzisiaj (3.01.19) został przesłuchany przez prokuratora. Funkcjonariusze doprowadzą podejrzanego do sądu, gdzie oskarżyciel  będzie wnioskował o tymczasowy areszt. Przestępstwo rozboju jest zagrożone karą do 12 lat pozbawienia wolności.

Autor: mł. asp. Wioleta Burzych
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony