Wiadomości

Wpadł z "lewymi” papierosami

Data publikacji 04.01.2019

Radziejowscy policjanci w kontrolowanym samochodzie znaleźli papierosy bez polskich znaków akcyzy. 45-latek przewoził w bagażniku 76 tysięcy sztuk. Wstępnie oszacowano, że straty Skarbu Państwa z tego tytułu mogły wynieść około 65 tysięcy złotych.

Policjanci z Radziejowa, zwalczający przestępczość gospodarczą, ustalili, iż mieszkaniec powiatu może przewozić autem nielegalny towar. Wczoraj (3.01.19) rano przekazali tę informacje policjantom prewencji, którzy w Biskupicach na krajowej 62 zatrzymali samochód do kontroli. W toyocie mundurowi znaleźli 76 000 szt. „lewych” papierosów. Wstępnie oszacowano, że straty Skarbu Państwa z tego tytułu mogły wynieść około 65  tysięcy złotych.

45-latek został zatrzymany i doprowadzony do komendy, gdzie usłyszał zarzut posiadania i przewożenia papierosów bez wymaganych znaków akcyzy. Stracił cały nielegalny towar oraz  kilka tysięcy złotych, które miał przy sobie, na poczet przyszłych kar.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego skarbowego czyn ten w zależności od wartości uszczuplenia należnego podatku zagrożony jest grzywną lub karą pozbawienia wolności do lat 3.

Autor: asp. szt. Marcin Krasucki
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony