Wiadomości

Bezpieczne ferie – pokaz policji i straży pożarnej

Data publikacji 08.01.2019

Zamarznięty lód stanowi atrakcję dla wielu z nas, niezależnie od wieku. Policja ostrzega, że niskie temperatury utrzymujące się nocą, nie dają gwarancji, że lód wytrzyma nasz ciężar. Przed zbliżającymi się feriami ruszyła akcja edukacyjna skierowana przede wszystkim do najmłodszych. Policjanci i strażacy organizują ćwiczenia, a także pokazy ratownictwa dla uczniów pod hasłem „Bezpieczne ferie”.

O tym, jak bezpiecznie spędzić ferie z uczniami Szkoły Podstawowej w Serocku (pow. świecki) rozmawiali policjanci oraz strażacy. Spotkanie odbyło się w ramach tegorocznych działań „Bezpieczne ferie”. W tym roku pogadanka została urozmaicona ciekawym pokazem ratownictwa lodowego.

Policjantki z zespołu ds. nieletnich przypomniały dzieciom podstawowe zasady bezpiecznej zabawy na śniegu, a także w domu. Wspólnie ze strażakami omówiono m.in. niebezpieczne dla zdrowia skutki zabaw na zamarzniętych stawach i jeziorach, a także zagrożenia związane z zabawą śnieżkami czy jazdą na sankach i łyżwach w niewłaściwych miejscach. W trakcie rozmowy z najmłodszymi policjantki omówiły również zasady kontaktu z osobami obcymi oraz jak postępować w sytuacji zagrożenia.

W tym roku mundurowi przygotowali dla słuchaczy niespodziankę. Na mieszczącym się w pobliżu szkoły stawie przygotowali pokaz ratownictwa lodowego. W tym czasie strażacy przestrzegali dzieci przed skutkami nieodpowiedzialnych zabaw. Mówili m.in. o tym, jak groźny dla zdrowia może być dym oraz o tym, że zabawy na cienkim lodzie mogą mieć niebezpieczne dla życia konsekwencje.

Po zakończonym pokazie uczniowie nagrodzili mundurowych gromkimi brawami i podziękowaniami.

Autor: mł. asp. Joanna Tarkowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony