Wiadomości

Nie bądźmy obojętni na zagrożenia związane z wychłodzeniem organizmu

Data publikacji 10.01.2019

Policjanci ze Świecia każdego dnia sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać bezdomni. Docierają do osób korzystających z prowizorycznych miejsc noclegowych, którzy wystawieni są nierzadko na zabójcze działania niskich temperatur. Zastanych tam bezdomnych informują dokąd powinni się udać, by uzyskać pomoc.

Jak co roku w chwili, gdy temperatury na zewnątrz spadają poniżej zera policjanci zwracają się do wszystkich z apelem o to, by nie byli obojętni na czyjąś krzywdę. Na wychłodzenie organizmu szczególnie narażeni są bezdomni, osoby starsze i osoby nietrzeźwe przebywające na dworze, bądź w budynkach opuszczonych i nieogrzewanych.
Szczególnie noce przynoszą znaczne spadki temperatury, dlatego policjanci z powiatu świeckiego prowadzą kontrole miejsc, gdzie najczęściej przebywają bezdomni. Napotkane w nich osoby informują, w jaki sposób i gdzie mogą otrzymać pomoc w postaci noclegu, ciepłego posiłku, czy miejsca, w którym można się ogrzać. Tłumaczą, jak niebezpiecznie jest nocowanie w tak niskich temperaturach.

Zwracamy się z apelem, aby nikt z nas nie był obojętny na potrzeby drugiego człowieka. Zgłoszenia można przekazywać pod numer telefonu 112. Nasze zainteresowanie być może przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie. Sami również starajmy się okazać życzliwość i wyciągnąć pomocną dłoń w kierunku tych, którzy tej pomocy potrzebują. Nie przechodźmy obok takich osób obojętnie.

Pamiętajmy, jeden telefon może uratować czyjeś życie!

Autor: mł. asp. Joanna Tarkowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony