Wspólna edukacja dla bezpieczeństwa - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Wspólna edukacja dla bezpieczeństwa

Data publikacji 13.01.2019

Służby dbające o bezpieczeństwo na terenie powiatu lipnowskiego zintensyfikowały swoje działania edukacyjno-prewencyjne przed feriami zimowymi. W wielu szkołach odbyły się spotkania, na których przypominały o zimowych zasadach bezpieczeństwa.

W ostatnim tygodniu (7-11.01.2019) szczególnie intensywnie policjanci, strażacy i „woprowcy” edukowali dzieci i młodzież szkolną powiatu lipnowskiego w zakresie bezpiecznych zachowań podczas ferii zimowych, które właśnie się rozpoczęły.

Policjanci przypominali zasady korzystania z dróg, m.in. mówili o konieczności noszenia odblasków, oraz o tym, że na droga nie jest miejscem przeznaczonym do zabaw zimowych.

Strażacy przestrzegali przed niebezpieczeństwem zatrucia czadem i prezentowali sprzęt pozwalający na wczesne wykrycie tego niewyczuwalnego dla człowieka gazu.

Woprowcy opowiadali o tym jak zabezpieczyć się na zamarzniętych akwenach i jak bezpiecznie przeprowadzić tam akcje ratunkową. Przysłowiową „wisienką na torcie” była wizyta dwóch psich ratowniczek: Fraszki i Frajdy, które od razu przykuwały uwagę i kradły serca dzieci i dorosłych.

Pozostaje życzyć miłego i bezpiecznego wypoczynku.

Autor: podkom. Małgorzata Małkińska KPP Lipno
Publikacja: kom. Przemysław Słomski