Wiadomości

Policjanci i pracownicy ośrodka pomocy z Kcyni kontrolują miejsca przebywania bezdomnych

Data publikacji 16.01.2019

Niskie temperatury są szczególnie niebezpieczne dla osób, które z różnych powodów nie mają dachu nad głową. Pomoc społeczna oraz policjanci systematycznie sprawdzają miejsca, gdzie przebywają bezdomni po to, aby oferować im pomoc oraz informować o możliwości skorzystania ze schroniska dla bezdomnych.

W ostatnich dniach policjanci z Komisariatu Policji w Kcyni wspólnie z pracownikami Miejsko–Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej prowadzili takie kontrole na terenie miasta. Z napotkanymi osobami prowadzono rozmowy na temat ich sytuacji życiowej, proponowano pomoc oraz przekazywano informacje o możliwości skorzystania z różnych form pomocy począwszy od bezpłatnego posiłku skończywszy na pobycie w schronisku dla bezdomnych.   

Dla bezpieczeństwa bezdomnych, szczególnie w okresie zimowym, kontrole miejsc gdzie przebywają te osoby, policja prowadzi cyklicznie. Jednocześnie informujemy, że każdy obywatel może zatroszczyć się o osoby pozostające bez dachu nad głową, zaznaczając miejsce przebywania takich osób na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, co znacznie usprawni pracę mundurowych, a tym samym zapewni szybką pomoc tym, którzy jej potrzebują, a z różnych względów boją się lub wstydzą o nią poprosić.

Autor: podkom. Justyna Andrzejewska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony