Szczęśliwy finał poszukiwań 40-latki - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Szczęśliwy finał poszukiwań 40-latki

Data publikacji 25.01.2019

Dzięki publikacji na jednym z portali społecznościowych informacji o poszukiwaniach 40-latki i mieszkankom Grabówca, które skojarzyły fakty kobieta bezpiecznie wróciła pod opiekę rodziny. Sytuacja była na tyle dramatyczna, że kobieta wymaga stałej opieki i zażywa leki, a temperatury, które panują na zewnątrz nie sprzyjają pieszym wędrówkom.

O zaginięciu 40-latki policjanci z Chełmży, gdzie mieszkała kobieta zostali poinformowani w minioną środę (23.01.19). Z relacji zgłaszającej rodziny wynikało, że miała ona po porannej mszy spotkać się z mamą oraz bratem i razem z nimi wrócić do domu. Kobieta jednak nie przyszła na spotkanie, a z tej racji, że wymaga stałej opieki i przyjmuje leki bliscy natychmiast zwrócili się o pomoc do policjantów. 

Wczoraj (24.01.19) opublikowaliśmy dane poszukiwanej i jej wizerunek z prośbą o pomoc w odnalezieniu. Komunikat ten zamieściliśmy też na jednym z popularnych portali społecznościowych i to był przysłowiowy strzał w dziesiątkę.

Jeszcze tego samego dnia policjanci otrzymali informację z miejscowości Grabówiec, znajdującej się pomiędzy Wąbrzeźnem a Brodnicą. Zatelefonowała ekspedientka jednego z tamtejszych sklepów, która rozpoznała kobietę, bo ta weszła się ogrzać. Podczas rozmowy przyznała, że idzie do Brodnicy, a potem zamierza udać się do Warszawy. Z tej racji, że kontakt z 40-latką był trochę utrudniony po jej wyjściu ekspedientka zatelefonowała do córki i opowiedziała historię, która jej się przydarzyła. Ta natomiast skojarzyła, że czytała w internecie o poszukiwaniach i poprosiła mamę, aby opowiedziała jej, jak wyglądała nieznajoma. Okazało się, że wszystkie dane pasują do zaginionej 40-latki. Kobieta natychmiast zadzwoniła na numer 112 i poprosiła o połączenie z dyżurnym komisariatu w Chełmży.

Gdy policjanci otrzymali tę informację Zastępca Komendanta wraz z dzielnicowym ruszyli w kierunku wskazanej miejscowości. Gdy tam dojeżdżali zobaczyli stojącą na przystanku autobusowym przy drodze krajowej nr 15 kobietę. To była właśnie poszukiwana 40-latka. Kobieta została bezpiecznie odtransportowana do miejsca zamieszkania. 

Autor: opracowano na podstawie informacji podinsp. Wioletty Dąbrowskiej
Publikacja: Kamila Ogonowska