Wiadomości

Grafficiarz usłyszał 19 zarzutów

Data publikacji 25.01.2019

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 17-latkowi, który jest podejrzany o liczne uszkodzenia mienia na terenie Żnina. Nastolatek sprayem wykonał napisy niszcząc głównie elewacje budynków. Jego zachowanie oceni sąd.

W ubiegłym roku do żnińskiej komendy wpłynęły pojedyncze zawiadomienia dotyczące uszkodzenia elewacji budynków. Nieznany wówczas sprawca czerwonym sprayem wykonał na nich napisy. Były one na tyle charakterystyczne, że wskazywały na tego samego autora.  

Sprawą zajęli się kryminalni, którzy rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Na podstawie zabranego materiału dowodowego oraz własnych ustaleń wytypowali podejrzanego. Okazał się nim 17-letni mieszkaniec Żnina.

W toku prowadzonego postępowania funkcjonariusze ustalili, że żninianin „rysunków” wykonał znacznie więcej. Nastolatek usłyszał 19 zarzutów uszkodzenia mienia o łącznej wartości strat przekraczającej 37 000 złotych na szkodę różnych pokrzywdzonych.

Zachowanie mężczyzny oceni sąd, do którego trafi akt oskarżenia. Zgodnie z kodeksem karnym za uszkodzenie mienia grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Autor: mł. asp. Wioleta Burzych
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony