Wiadomości

Dzielnicowy wie gdzie szukać

Włocławski dzielnicowy mł. asp. Piotr Kamela ustalił gdzie przebywają nieletni, którzy uciekli z placówek wychowawczych i dodatkowo okradli kilka sklepów. Dwoje 16-latków i 14-latek zostali zatrzymani, przesłuchani w charakterze nieletnich sprawców i odwiezieni do ośrodków, w których, zgodnie z decyzją sądu, powinni się znajdować.

Dzielnicowy z Włocławka mł. asp. Piotr Kamela dobrze zna swój rejon służbowy i jego mieszkańców. Bez trudu ustalił więc, że w jednym z mieszkań na osiedlu Kazimierza Wielkiego przebywa troje nieletnich uciekinierów z placówek wychowawczych, którzy dodatkowo mają na koncie liczne kradzieże.

Dwaj 16-latkowie i 14-latek zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy. Tutaj śledczy przesłuchali ich w charakterze nieletnich sprawców czynów karalnych. Mundurowi ustalili bowiem, że grupa ta w ciągu ostatnich kilku miesięcy dokonała szeregu kradzieży w marketach na terenie Włocławka. Ich łupem padały różnego rodzaju artykuły spożywcze i kosmetyki. Nieletni dopuścili się kilkunastu takich kradzieży na łączną kwotę kilku tysięcy złotych.

Po przesłuchaniach nieletni zostali odwiezieni przez policjantów do placówek, z których wcześniej uciekli, a materiały dotyczące kradzieży trafią do sądu. Ten zdecyduje o dalszym losie młodocianych. 

Autor: nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony