Policjanci spotkali się z młodzieżą spędzającą ferie w Golubiu-Dobrzyniu
W ramach działań profilaktycznych pn. ,,Bezpieczne Ferie„ policjanci i przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Golubiu-Dobrzyniu spotkali się z młodymi ludźmi, którzy z woj. dolnośląskiego, mazowieckiego i zachodniopomorskiego przyjechali do zamku w Golubiu-Dobrzyniu, aby spędzić w tym miejscu zimowy wypoczynek.
W poniedziałek ( 28.01.2019) asp. szt. Małgorzata Lipińska i asp. szt. Rafał Wiśniewski wspólnie z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Golubiu-Dobrzyniu spotkali się z młodzieżą rozpoczynającą tego dnia zimowy wypoczynek w zamku w Golubiu-Dobrzyniu, aby porozmawiać o zagrożeniach jakie niesie ze sobą zażywanie substancji psychoaktywnych. W trakcie spotkania młodzież mogła dowiedzieć się czym są dopalacze i narkotyki, jaką cenę młody człowiek może zapłacić jeśli zdecyduje się spróbować tego rodzaju substancje. Prelekcja miała na celu podniesienie świadomości młodzieży na temat zagrożeń jakie niesie ze sobą zażywanie środków psychoaktywnych. Policjanci starali się uświadomić młodzież o odpowiedzialności karnej i społecznej będącej konsekwencją posiadania i zażywanie substancji prawem zabronionych. Przedstawicielka Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Golubiu-Dobrzyniu podkreślała również problemy zdrowotne jakie mogą być konsekwencją zażywania środków odurzających.
Podczas spotkań młodzież miała możliwość przymierzenia narkogogli - specjalnych okularów, które symulują wiele skutków używania substancji odurzających, w tym: dezorientacja, zaburzenia percepcji, zniekształcenia obrazu, brak koncentracji, spowolnienie czasu reakcji czy problemy z oceną odległości i kierunków. Zakładając te specyficzne okulary młodzież miała okazję przekonać się o tym, jak zmienia się obraz świata postrzegany oczami osoby będącej pod wpływem środków odurzających. Problemem było przejście kilku kroków po linii prostej.
Autor: asp. szt. Małgorzata Lipińska
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak