Wiadomości

Wybrał się na zakupy ze znalezioną kartą bankomatową

Data publikacji 31.01.2019

40-latek z Rypina odpowie za włamanie się na konto bankowe. Mężczyzna, po tym, jak znalazł kartę bankomatową, wybrał się na zakupy. 14 razy zapłacił nią zbliżeniowo w różnych sklepach. Teraz czeka go sprawa w sądzie, grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

We wtorek (29.01.19) do dyżurnego policji w Rypinie zgłosił się mężczyzna i poinformował, że ktoś przy użyciu jego karty bankomatowej, którą wcześniej zgubił dokonał kilkunastu płatności zbliżeniowych na łączną kwotę ponad 400 zł. Sprawą zajęli się kryminalni. Na podstawie analizy dokumentów ustalili gdzie płacono kartą pokrzywdzonego i pojechali w te miejsca. Po przejrzeniu zapisów z monitoringu wiedzieli kogo mają szukać. Okazało się, że to znany im 40-letni mieszkaniec Rypina, gdy znalazł kartę bankomatową wyruszył na zakupy. W różnych sklepach na terenie miasta wybierał produkty, za które jednorazowo musiał zapłacić nie więcej niż 50 zł. Kwota ta gwarantowała mu możliwość płatności zbliżeniowej.

Wczoraj (30.01.19) kryminalni zatrzymali mężczyznę, któremu przestawili zarzut czternastokrotnego włamania się na konto bankowe, powodując straty ponad 400 zł. Za ten czyn grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: st. asp. Dorota Rupińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony