Wiadomości

Nielegalne papierosy, tytoń i alkohol w mieszkaniu inowrocławianina

Pochodzące z nielegalnego źródła kilkanaście tysięcy sztuk papierosów, ponad 3 kilogramy tytoniu, banderole ze znakami akcyzy i blisko 25 litrów, najprawdopodobniej, spirytusu - to wszystko zabezpieczyli funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcyjną KPP w Inowrocławiu w jednym z mieszkań. Mężczyzna, jeszcze tego samego dnia, usłyszał zarzut posiadania nielegalnego towaru, za co będzie musiał stanąć przed sądem.

Policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcyjną inowrocławskiej komendy weszli w miniony wtorek (29.01.19) do jednego z mieszkań na terenie Inowrocławia. Podczas przeszukania zabezpieczyli pochodzące z nielegalnego źródła ponad trzynaście tysięcy papierosów, 3,3 kilograma suszu tytoniowego, 10 banderol ze znakami akcyzy oraz blisko 25 litrów, najprawdopodobniej, spirytusu. Do wyjaśnienia sprawy zatrzymany został mieszkający tam mężczyzna.

Jeszcze tego samego dnia (29.01.19), na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, policjanci przedstawili mężczyźnie zarzut nielegalnego posiadania wyrobów podlegających akcyzie. Jak oszacowali funkcjonariusze straty Skarbu Państwa wyniku tej przestępczej działalności wyniosły ponad 14 tysięcy złotych. Teraz o dalszym losie podejrzanego zadecyduje sąd.
Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli samochód mężczyzny.

Autor: opracowano na podstawie info st. sierż. Michała Parzyszka
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony