Wiadomości

Kryminalni z Osia namierzyli włamywacza

Kryminalni z Posterunku Policji w Osiu, pow. świecki, ustalili, a następnie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamania do jednego z domów oraz czterech przyczep kempingowych w gminie Osie. Jego łupem padły piloty i klucze systemowe do domu oraz sprzęt AGD. Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzuty, za swoje czyny odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w sobotni wieczór (26.01.19). Jak ustalili kryminalni z posterunku w Osiu, pow. świecki, nieznany wtedy sprawca włamał się do garażu jednego z domów w gminie. Do pomieszczenia wszedł wybijając szybę w drzwiach, a następnie z jego wnętrza zabrał piloty i klucze systemowe do domu, powodując straty w wysokości 4,5 tys zł. Takie same straty spowodował kiedy tego samego dnia „odwiedził” pobliskie pole namiotowe. Z jednej przyczepy ukradł sprzęt AGD, a do trzech kolejnych usiłował się włamać.

Pracujący nad sprawą miejscowi kryminalni, na podstawie zgromadzonych dowodów, zatrzymali 27-letniego mieszkańca gminy podejrzanego o te włamania.
Wczoraj (31.01.19) mężczyzna usłyszał zarzuty. Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: mł. asp. Joanna Tarkowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony