Policjant z Janikowa także poza służbą czujny na drodze - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Policjant z Janikowa także poza służbą czujny na drodze

Wnioskiem do sądu o ukaranie i wydanie orzeczenia zakazu prowadzenia na rok rowerów zakończyła się interwencja na terenie gminy Janikowo. Czujnością wykazał się asp. Waldemar Zwierzyński z miejscowego komisariatu, który zatrzymał cyklistę, bo podejrzewał, że ten jest nietrzeźwy. Fakt ten szybko został potwierdzony.

Janikowscy policjanci skompletowali materiał dowodowy do sądu dotyczący naruszenia przepisów ruchu drogowego przez 25-letniego mężczyznę. Sprawa miała swój początek w ubiegłym tygodniu (26.01.19), kiedy to w czasie wolnym, przez teren gminy Janikowo, pow. inowrocławski, około 21.00 podróżował asp. Waldemar Zwierzyński. Doskonale widział jadącego przed sobą rowerzystę, bo ten miał na sobie kamizelkę odblaskową, choć sam jednoślad był nieoświetlony. Uwagę policjanta zwrócił też sposób jazdy cyklisty. Jechał on bowiem całą szerokością jezdni, od lewej strony do prawej. Policjant nabrał podejrzeń, że mężczyzna może być nietrzeźwy. Dlatego wyprzedził go i zatrzymał. W trakcie rozmowy potwierdziły się podejrzenia funkcjonariusza. Sam cyklista przyznał, że "nieco wcześniej wypił kilka piw".

Powiadomieni przez asp. Waldemara Zwierzyńskiego policjanci z Janikowa zatrzymali rowerzystę. Stwierdzili u niego ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Po wykonaniu z nim czynności, by nie zagrażał na drodze sobie i innym, przewieźli go do miejsca zamieszkania.

To jednak nie koniec sprawy. 25-letni mężczyzna odpowie teraz za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości. Sąd zadecyduje o jego ukaraniu i orzeczeniu zakazu prowadzenia rowerów. Z pewnością na dłuższy czas cyklista będzie zmuszony pożegnać się z tym środkiem transportu.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska